Dětské chodidla

V co věříme:
Chceme, aby děti rostly a zdravě se rozvíjely, věříme, že chodidla jsou základem pro zdravý vývoj těla.

Během prvních sedmi let života prochází dětské nohy obrovskými změnami. V tomto období je důležité dětská chodidla nijak neomezovat.

To nejlepší pro děti je, když jim dovolíme aby lezly po čtyřech, chodily i běhaly bosé (samozřejmě tam, kde je to možné). Aby takto přirozeným a zdravým způsobem posilovaly svaly, šlachy a kosti chodidel. Dítě se učí udržovat rovnováhu, získává koordinaci a učí se udržovat správný postoj.

Chodidla dětí jsou velmi odlišná od chodidel dospělých – jsou širší v prstové části, mají užší paty a vnitřní oblouk je vyplněn tukovou tkání.

Od narození až do 7 let věku se na chodidlech dětí projevuje množství změn. Vnitřní tuková tkáň zmizí, tvoří a posilňují se svaly (zajímavé je, že 26 kostí chodidel a 36 spojů mezi nimi jsou zcela utvořené až věku 13 let).


 
Na začátku jsou nohy velmi měkké, a proto, aby mohli zdravě a přirozeně růst, vyžadují obuv, která poskytuje velkou flexibilitu a přirozenou mobilitu, tedy podobně jako bosá noha.
Obtažené ponožky, pevné podrážky a tvrdé materiály brání správnému rozvoji chodidla dítěte, což může vést k plochým nohám, deformacím chodidel nebo posturálním chybám.

Noha má více než 200 000 nervových zakončení, nejvíce v lidském těle.

70 % informací o pohybu lidského těla přichází do mozku z nervů v nohách - proto, čím lépe bude dítě vnímat to, po čem chodí, tím lépe se naučí správně chodit, udržovat rovnováhu a správný postoj.

Měkké boty s tenkými podrážkami poskytují skvělé vnímání země, lepší a pevnější chůzi. Získejte více informací o designu obuvi Bobux

Získejte více informací o designu obuvi Bobux

Děti se rodí s měkkými kostmi, které časem tvrdnou.

Přizpůsobivost nohou je krásně vidět na násilném zmenšování chodidel v Číně. Nošení nevhodné obuvi a příliš těsných ponožek vytváří podobný problém - formuje nohu nepřirozeným způsobem.

Problémy s nohami se časem mohou promítnou i do dalších zdravotních obtíží, například bolestí kolen, boků, ale i zad.

Získajte viac informácií o dizajne obuvi Bobux.

Pohyb a cvičení jsou rozhodující pro rozvoj silných a dobře tvarovaných svalů. Dítě by mělo cvičit svaly na chodidlech přirozeným ohýbáním, kroucením, otáčením. Takovou mobilitu poskytuje bosá noha, proto je chůze naboso pro děti velmi vhodná.

Při výběru dětské obuvi dávejte pozor, zda neomezuje pohyblivost nohy (např. vyztužení kotníku nebo pevnou podrážkou).

Získejte více informací o konstrukcí obuvi Bobux

Někteří rodiče se obávají toho, že bude dětem v barefootové obuvi zima.

To ale není třeba. Je prokázáno, že pokud noha není "přiškrcena" nevhodnou obuví, krev volně proudí a zajišťuje přirozený pohyb, tedy teplo chodidel.

Získejte více informací o konstrukcí obuvi Bobux

Dětská chodidla se potí dvakrát více než chodidla dospělých, takže je důležité se tomuto faktu přizpůsobit.

Kůže je přírodní materiál, přes který proniká vzduch a umožňuje chodidlům dýchat.

Vysoce kvalitní přírodní kůže je měkká a pracuje spolu s chodidly, která se díky tomu nezapařují.

Získejte více informací o materiálech, které používáme na výrobu obuvi Bobux.

Když obuv tlačí prsty tak, že se při chůzi nemohou přirozeně hýbat a pracovat, dítě začne klást nohu na vnější okraj, aby udrželo rovnováhu. Děti se pak učí chodit s chodidlem do oblouku, namísto přenášení váhy z paty na prsty, což má za následek tzv. ploché nohy.

Abyste se plochým nohám vyhnuli, vybírejte boty, které neomezují nohy.

Získejte více informací o konstrukcí obuvi Bobux.

Kůže dětí je tenká a citlivá - je důležité, aby materiály, používané pro dětskou obuv, neobsahovaly škodlivé nebo dráždivé látky, které by mohly proniknout do jejich organismu.

Více o přírodní kůži, ze které vyrábíme botičky Bobux.

 

Exkluzivní distributor:

PROVECT
ul. Gajowa 1, 43-100 Tychy
e-mail:
dystrybucja.provect.pl

O nákupech
Popup Twisto Popup Twisto