Historie a filozofie Bobux

Začátky:

 

Bobux je rodinná společnost založená Chrisem a Colleen Bennet v roce 1991 na Novém Zélandu.
Motivací manželů k tvorbě značky byl nedostatek pohodlných a ‘zdravých bot v obchodech v době, kdy vybírali obuv pro svou devíti měsíční dcerku Chloe.
Všechny boty, které byla tehdy k dispozici, měla příliš tvrdé podrážky, často padaly, rozvazovaly se, byly nepohodlné a nedokázaly zabezpečit zdravý vývoj chodidel Chloe.

Rodiče se rozhodli, že své dcerce ušijí boty po svém tak, aby splňovaly všechny jejich požadavky. Jako materiál použili měkký semiš, čímž se eliminoval problém tvrdých podrážek a šňůrky nahradili gumičkou – tímto způsobem, vznikly jedinečné a průkopnické pantofle soft sole.

 

Bobux je průkopníkem ve výrobě dětské obuvi,
Je první společností na světě, která začala dělat botičky z podešví z měkké kůže.
Bobux, jako jeden z mála výrobců obuvi, také podporuje myšlenku ‘bosého chodidla’.


 

Chris a Coolen vyrobili několik párů pro přátele, kterým se zalíbily boty Chloe a chtěli mít pro své děti podobné. Vzhledem k velké vlně zájmu o inovativní a neotřelou obuv se Chris a Collen rozhodli zahájit výrobu v širším měřítku.

 

Hlavní cíl manželů bennetových během vytváření bot pro chloe bylo poskytnout pohodlí a zajistit zdravý vývoj její chodidel, přičemž se tento cíl stal prioritou a rozpoznávacím znakem i pro jejich firmu.

 

Bobux dnes:

 

Manželé Bennetovi v následujících letech rozšířili nabídku obuvi pro děti učící se chodit (série step-up), obuvi pro již chodící děti (série i-walk) a boty poskytující ochranu chodidel pro batolata (série new-b).
Během několika posledních let prováděla firma Bobux intenzivní vývojové práce na obuvi pro starší děti, díky čemuž vznikla série kid+ (velikosti 27-33).

Důsledné prosazování myšlenky bosého chodidla, použití přírodních materiálů, spolupráce s pediatry a fyzioterapeuty tak měly za následek, že je dnes Bobux rozpoznatelná značka a těší se vynikající pověsti. Společnost prodává dětskou obuv ve více než 30 zemích po celém světě.

Exkluzivní distributor:

PROVECT
ul. Gajowa 1, 43-100 Tychy
e-mail:
dystrybucja.provect.pl

O nákupech
Popup Twisto Popup Twisto